Aktualności
23.04.2013

Heuliez Pregunta Pod znakiem zapytania

Lamborghini na kilka miesięcy przed włączeniem do szeregów Audi podpisało umowę, na mocy której powstał ostatni samochód marki przed nastaniem ery VW. Wyjątkowy pojazd przygotowano w 1998 roku w turyńskim oddziale francuskiej firmy Heuliez. Teraz auto poszukuje nowego właściciela.

Roadster Pregunta powstał tylko w jednym, w pełni sprawnym egzemplarzu, który miał demonstrować możliwości działającej od 1920 roku firmy Heuliez. Pojazd oparto na jednym z pierwszych podwozi Diablo, ubrano w zupełnie nową karoserię i wyposażono w ostatnie zdobycze elektroniki, jak ekrany LED czy oświetlenie wewnętrzne przy pomocy światłowodów.

Heuliez Pregunta

Model Pregunta skorzystał także z najnowszych pomysłów Lamborghini na odmłodzenie Diablo, a konkretnie z silnika Diablo VT, który zamiast 492 wydzielał 530 koni mechanicznych. Napęd w prototypie przekazywany był tylko na tył. Bestia o masie około 1650 kilogramów rozpędzała się do 100 km/h w czasie czterech sekund i rozwijała maksymalnie 333 kilometry na godzinę.

Heuliez Pregunta

Auto pokazano po raz pierwszy podczas salonu samochodowego w Paryżu jesienią 1998 roku, a kilka miesięcy później przywieziono je na wystawę w Genewie. Od tego czasu Pregunta kurzyła się w magazynach Heulieza, a dopiero w 2007 roku znalazła zainteresowanie w firmie Autodrome, importerze egzotyków z siedzibą w Cannes. Nowy właściciel pokazał auto na Retromobile w Paryżu, a w 1999 roku na torze Spa-Francorchamps.

Heuliez Pregunta

Aktualnie Autodrome wystawia Preguntę na sprzedaż. Wyjątkowe Lamborghini wyceniono na 2,04 miliony dolarów, czyli niecałe 6,5 miliona złotych. Milionerów na naszym globie nie brakuje, ale czy któryś z nich się skusi? W marcu Lamborghini ogłosiło zbudowanie trzech egzemplarzy szalonego Veneno - wydaje się, że Pregunta wyglądałaby świetnie obok jednego z nich.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje