Aktualności
19.04.2013

Lamborghini Aventador LP720-4 50° Anniversario Pięćdziesiąt lat minęło

Od dwudziestu pięciu lat Lamborghini świętuje okrągłe urodziny specjalnymi edycjami swoich flagowych modeli. Ćwierć wieku istnienia firmy przypieczętował ulepszony Countach, 30 lat fioletowe Diablo, a 40 lat błękitne Murcielago. Z okazji pięćdziesiątych urodzin firmy przygotowano żółtego Aventadora.

Dlaczego taki kolor? Klienci Lamborghini w całej historii marki najczęściej zamawiali samochody w odcieniach żółtego właśnie. Lakier na rocznicowym Ave to nowa, przygotowana specjalnie dla niego mieszanka Giallo Maggio z połyskiem, którą w ramach fabrycznego programu indywidualizacji Ad Personam można poświęcić na rzecz innych kolorów. Żółto jest też we wnętrzu.

Lamborghini Aventador LP720-4 50° Anniversario

Aventador LP720-4 50° Anniversario dzięki ingerencji w elektronikę sterującą pracą silnika V12 produkuje 720 zamiast 700 koni mechanicznych. Zmiana ta wpływa przede wszystkim na samopoczucie kierowcy, pozwalając na rozwinięcie 100 km/h w czasie 2,9 sekund i rozpędzenie się do prędkości 350 km/h. W środku auta, podobnie jak w innych, wyprodukowanych w tym roku samochodach Lamborghini, znajdziemy ręcznie wykonany emblemat "50th".

Lamborghini Aventador LP720-4 50° Anniversario

Lamborghini chwali się, że rocznicowy LP720-4 ma o przeszło połowę zwiększoną aerodynamiczną wydajność, co oznacza najprawdopodobniej zwiększenie docisku obu osi. Efekt taki uzyskano dzięki instalacji zupełnie nowego dyfuzora, splittera i lotek z przodu w stylu Aventadora J. Z przodu i z tyłu zmieniono także wielkość i kształty wlotów i wylotów powietrza.

Lamborghini Aventador LP720-4 50° Anniversario

Flagowe Lamborghini spod szyldu 50° Anniversario zostanie zbudowane w ilości tylko 100 egzemplarzy. Oprócz niego marka wypuści także mniejsze Gallardo LP560-2 50° Anniversario, wyróżniające się białym lakierem Bianco Opalis, spoilerem z Superleggery i przezroczystą pokrywą silnika. Oba auta już w ten weekend będzie można oglądać na salonie samochodowym w Szanghaju.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje