Aktualności
07.04.2013

Lamborghini Ganador Pisana mu wygrana

Miesiąc temu mogliśmy podziwiać szalone Veneno, a lada tydzień zobaczymy limitowaną edycję Aventadora z okazji 50 urodzin Lamborghini. Czy włoska marka szykuje jeszcze jakieś niespodzianki na swoje półwiecze? Na ten temat chodzą różne słuchy, łącznie z możliwością prezentacji następcy Gallaro.

Lamborghini utrzymuje oczywiście swoje premiery w całkowitej tajemnicy do ostatniej chwili. Dlatego zwykłym śmiertelnikom pozostają jedynie domysły. Powstały na ekranie komputera koncept Lamborghini Ganador to jeden z nich ("Ganador" to w hiszpańskim "zwyciężać"). Samochód zaprojektował Mohammad Hossein Amini Yekta w ramach swojej pracy dyplomowej na mediolańskim SPD (Scuola Politecnica di Design).

Lamborghini Ganador

Według zeznań Yekty kierował się on wartościami typowymi dla marki Lamborghini, ale nie trudno dostrzec, że wielką inspiracją dla jego projektu była także słynna Lancia Stratos Zero z początku lat siedemdziesiątych, powstała w studiu Bertone. Silnik auta, obowiązkowo widlastą dwunastkę, umieszczono w pozycji centralnej. W szczegóły techniczne młody stylista się jednak nie zagłębia.

Lamborghini Ganador

Na chwilę obecną oferta Lamborghini to dwa warianty Aventadora LP700-4 (coupe i roadster) oraz sześć regularnych Gallardo: LP550-2, LP550-2 Spyder, LP560-4, LP560-4 Spyder, LP570-4 Superleggera Edizione Tecnica i LP570-4 Spyder Performante Edizione Tecnica. Plus edycje specjalne: dawno sprzedane trzy sztuki Veneno, jeden egzemplarz Aventadora J, Gallardo Bicolore, Gallardo LP550-2 Tricolore oraz owiane tajemnicą Sesto Elemento.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje