Aktualności
01.04.2013

Shelby Raptor Mięsożerca

Shelby American to nie tylko wariacje na temat Mustanga, które w największych porywach przekraczają 1000 koni mechanicznych. Wśród ostatnich premier tunera znalazł się także 5,4-metrowy pick-up Ford F-150 SVT Raptor, który w fabrycznej postaci rozwija 417 koni mechanicznych. Trochę mało, nieprawdaż?

Raptor w wydaniu Shelby to przede wszystkim: nowe malowanie karoserii plus naklejki, w środku nowa, skórzana tapicerka i tabliczki znamionowe z numerem egzemplarza, nowe felgi w rozmiarze 35 cali i opony, zderzaki i opcjonalne orurowanie, wydech Shelby Stinger oraz 6,2-litrowe V8 ze sprężarką, spełniające normy emisji spalin w pięćdziesięciu stanach USA. Opcji z czasem ma przybywać.

Shelby Raptor

Pick-up po opuszczeniu rąk tunera produkuje aż 583 koni mechanicznych, które mogą być przekazywane tylko na jedną oś lub na wszystkie cztery koła. Podstawowy pakiet modyfikacji wyceniono na niecałe 18 tysięcy dolarów, czyli niecałe 60 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć nową sztukę Forda F-150 SVT Raptora, która w 417-konnym wydaniu oznacza obecnie uszczuplenie konta bankowego o 44,6 tysięcy dolarów (około 145 tysięcy złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje