Aktualności
29.03.2013

Chevrolet Camaro SS Lider segmentu

Camaro znalazł w ubiegłym roku prawie 84,4 tysiące nabywców w USA, przejmując razem z Corvette aż 27% segmentu samochodów sportowych. W statystykach sprzedaży po raz trzeci z rzędu pokonał Forda Mustanga. Aby utrzymać się na szczycie przeszedł kurację odmładzającą, której pierwsze skutki widać w wersji SS.

Camaro na rok 2013 jest nowy z przodu i z tyłu, na którym wcześniej rozdzielone zwężeniem światła zebrano pod jednym, większym kloszem i zainstalowano w wydaniu SS nowy spoiler. Z przodu zmniejszono o jeden poziom grill, przeprojektowano kształt świateł, znacznie powiększono dolny wlot powietrza i wycięto w masce funkcjonalny wlot powietrza. Zmiany te mają nie tylko poprawić pracę układów chłodzenia, ale także zmniejszyć opory powietrza.

Chevrolet Camaro SS

Oferta silnikowa Camaro obejmie łącznie cztery warianty. Podstawowym będzie coupe i kabriolet w wersji LS lub LS z silnikiem V6 o mocy 328 KM. Tuż nad nim znajdzie się Camaro SS z zamkniętym i otwartym nadwoziem oraz wyczynowym pakietem 1LE. Auto napędzane będzie 6,2-litrowym silnikiem V8 o mocy 433 koni mechanicznych.

Chevrolet Camaro SS

Najmocniejsze pozostanie Camaro ZL1 z widlastą ósemką ze sprężarką, produkującą aż 588 koni mechanicznych. Zupełną nowością będzie za to zorientowane na tor Camaro Z/28 z wolnossącym LS7 o pojemności 7 litrów i mocy około 500 KM, które w sprzedaży znajdzie się dopiero za rok. Pozostałe wcielenia Camaro będzie można kupić za kilka miesięcy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje