Aktualności
28.03.2013

Audi S3 Sedan Linia tornado

Małe sedany wracają do łask, i to nie tylko jako budżetowe rozwiązania dla rynków z najmniejszą siłą nabywczą, ale także jako alternatywa w klasie premium. Najlepszym przykładem jest najnowsze Audi serii A3 i usportowione S3, które już wcześniej pokazano w wersjach 3-drzwiowe i 5-drzwiowej.

Najnowsze S3, dostępne po raz pierwszy w nadwoziu sedan, mierzy sobie niecałe 4,46 metry długości i jest szersze i niższe od wariantu Sportback. Bagażnik trójbryłowego auta mierzy 425 litrów pojemności. S3 jest uziemione 25 milimetrów bliżej podłoża, niż A3 i postawione na 18-calowych kołach, za którymi z przodu kryją się tarcze hamulcowe o średnicy aż 380 milimetrów.

Audi S3 Sedan

Audi S3 Sedan napędzane jest turbodoładowaną, 4-cylindrową jednostką TFSI o pojemności dwóch litrów, mocy 300 koni mechanicznych i momencie obrotowym 380 niutonometrów. Silnik współpracuje z automatyczną przekładnią S Tronic lub ręczną skrzynią biegów. W pierwszym przypadku rozpędzenie się do 100 km/h zajmuje 4,9 sekund, w drugim o 0,4 sekundy dłużej. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h.

Audi S3 Sedan

Model A3 Sedan pojawi się w sprzedaży gdy tylko stopnieją wszystkie śniegi. Usportowione S3 Sedan z apetytem w wysokości 6,9 litrów na 100 km w przypadku przekładni S Tronic, wejdzie na rynek kilka miesięcy później, czyli najprawdopodobniej pod koniec lata. Niemiecka marka na razie nie zdradza ile taki samochód będzie nas kosztował.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje