Aktualności
16.03.2012

Callaway Corvette AeroWagon Chętni poszukiwani

Amerykańskie Callaway Cars, znane z cięcia i gięcia samochodów Corvette na wszystkie możliwe sposoby, zainteresowało się najnowszą, siódmą generacją o imieniu Stingray. Zainteresowanie to przerodziło się w pomysł na zmianę kształtów karoserii auta ze zwykłego coupe na rzadko spotykane shooting brake.

Na chwilę obecną Corvette AeroWagon to tylko koncept, a jego realizacja zależy od ilości zainteresowanych zakupem. Pierwsze sztuki auta w najlepszym wypadku miałyby pojawić się już jesienią. Nowe elementy karoserii z otwieraną, tylną klapą, byłyby wykonane w całości z włókien węglowych, a cała konwersja miałaby kosztować niecałe 15 tysięcy dolarów.

Callaway Corvette AeroWagon

Standardowe Corvette Stingray napędzane jest 6,2-litrowym, atmosferycznym V8 o mocy około 455 KM. Callaway na razie nie zdradza co zmieni pod maską, ale takie zmiany są niemal pewne. Amerykanie ujawniają jedynie, że AeroWagon będzie przekraczał prędkość 322 km/h. Z 6,2-litrowego silnika poprzedniej generacji Corvette firma wyciskała dzięki doładowaniu przeszło 650 koni mechanicznych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje