Aktualności
05.03.2013

Mansory F12 Stallone Splamiony honor

Pamiętacie 599 GTB Fiorano sprzed kilku lat w wydaniu Mansory, któremu nadano imię Stallone? Włoskie coupe po niemieckim tuningu może opuścić już swoją wartę, ponieważ na pierwszy plan wychodzi nowa kreacja o tej samej nazwie. To gruntowna przeróbka modelu F12berlinetta, która wzbudza podobne kontrowersje.

Z zewnątrz Mansory nie pozostawiło zbyt wiele z fabrycznego F12. Zupełnie nowe są pasy zderzaków, progi, dyfuzor, ospoilerowanie, niektóre otwory na wlot i wylot powietrza oraz felgi o średnicy 21 cali z przodu i 22 cali z tyłu. Nowe panele nadwozia wykonano oczywiście z włókien węglowych. Środek zdominowały czerwono-czarne obszycia, którym towarzyszą czerwone przyciski na tunelu środkowym i czerwone nawiewy.

Mansory F12 Stallone

Mechanicy Mansory zajęli się sercem auta, 12-cylindrowym silnikiem w układzie widlastym o pojemności sześciu litrów. Po strojeniu jednostki elektronicznej sterującej pracą silnika i wymianie układu wydechowego uzyskano 775 koni mechanicznych i 725 niutonometrów, czyli o 35 KM i 35 Nm więcej, niż w seryjnym Ferrari. O osiągach nowego Stallone tuner na razie nie wspomina.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje