Aktualności
28.02.2013

Brabus SL 65 AMG 800 Sędzia Dredd

Za każdym razem gdy Brabus zabiera się za dzieło AMG można spodziewać się czegoś spektakularnego. I nie inaczej jest w poniższym przypadku. Najnowszy pomysł tunera na przyspieszenie nadejścia wiosny to modyfikacje modelu SL 65 AMG, prowadzące do budowy jednego z najszybszych roadsterów świata.

Najważniejszy punkt w tuningu 2-osobowego, otwartego modelu Mercedes-Benza to oczywiście silnik. Widlasta dwunastka o pojemności blisko sześciu litrów otrzymała m.in. nowy układ dolotowy, system podwójnego doładowania z czterema intercoolerami oraz elektronikę i została połączona z nowym układem wydechowym z przepustnicą aktywowaną przyciskiem na kierownicy oraz ze wzmocnioną, 7-stopniową przekładnią AMG SpeedShift Plus.

Brabus SL 65 AMG 800

Efekt: moc 800 KM i elektronicznie ograniczony moment obrotowy 1100 Nm, które lądują tylko na tylnych kołach. Bez ograniczenia silnik może produkować aż 1420 Nm! Maszyna ważąca około 2,2 ton rozpędza się do 100 km/h w czasie zaledwie 3,7 sekund, a do 200 km/h w czasie 9,8 sekund. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do skromnych 350 kilometrów na godzinę.

Brabus SL 65 AMG 800

Pęczek wrażeń związanych z olbrzymią mocą silnika i przyspieszeniami dopełnia pakiet aerodynamiczny, 20-calowe felgi, nowy moduł pozwalający na obniżenie zawieszenia o około 25 milimetrów, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu z 40-procentowym stopniem blokowania oraz niekończąca się lista możliwości indywidualizacji wnętrza. Z bliska auto będzie można zobaczyć w przyszłym tygodniu na wystawie w Genewie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje