Aktualności
27.02.2013

Maserati GranTurismo MC Stradale Nie chwali się wcale

GranTurismo to jeden z tych samochodów, w których trudno się nie zakochać. Włoskie GT ma już na karku dokładnie sześć lat, ale nadal tryska młodością i nie przewiduje w najbliższym czasie przejścia na emeryturę. Swoją świetną kondycję potwierdza nowym wydaniem pod tytułem GranTurismo MC Stradale.

Pierwsze MC Stradale pojawiło się półtora roku temu i przewidziane było tylko dla kierowcy i pasażera. W modelu na rok 2013 i kolejne miejsce znajdą dla siebie cztery osoby. Bardziej subtelne nowości to przede wszystkim wykonana z włókien węglowych, wentylowana maska silnika, 20-calowe felgi oraz nowe materiały wypełniające wnętrze samochodu.

Maserati GranTurismo MC Stradale

Włoskie coupe napędzane jest 4,7-litrowym silnikiem V8, który zadebiutował kikla miesięcy temu w GranTurismo Sport i od tego czasu tchnął nowe siły w pozostałe wariacje GranTurismo. Jednostka produkuje 460 koni mechanicznych i w przypadku MC Stradale pozwala na rozwinięcie prędkości 303 km/h. Napęd przekazywany jest na tył poprzez zrobotyzowaną, ręczną skrzynię biegów MC Race Shift o sześciu przełożeniach.

Maserati GranTurismo MC Stradale

GranTurismo MC Stradale, wyposażone standardowo w węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe Brembo, produkowane będzie w starej fabryce Maserati przy Viale Ciro Menotti w Modenie. Nowa fabryka marki w okręgu Grugliasco w Turynie, nosząca imię Giovanni Agnelli'ego, zarezerwowana jest na razie tylko dla modelu Quattroporte. Na żywo MC Stradale pokaże się na wystawie w Genewie, która dla zwiedzających otwarta będzie od 7 do 17 marca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje