Aktualności
15.02.2013

Volkwagen Golf R Cabriolet Żywe wspomnienie

Za oknem zima, kolejne nagrody za najlepszy kompakt w segmencie zbiera siódma generacja Golfa, a niektórzy wspominają jeszcze otwartego Golfa R poprzedniej serii, który jako koncept został pokazany przeszło półtora roku temu. Volkswagen o nich nie zapomniał: kabriolet wchodzi właśnie do produkcji.

Nowa propozycja niemieckiej marki to pierwszy, otwarty Golf R w jej ofercie i najmocniejszy kabriolet w jej całej historii. Samochód napędzany jest 2-litrowym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, który produkuje 265 KM. Już od 2,5 tysięcy obrotów na minutę dostępny jest maksymalny moment obrotowy, sięgający 350 niutonometrów.

Volkwagen Golf R Cabriolet

Przekazanie napędu na przód realizowane jest poprzez 6-stopniową, dwusprzęgłową przekładnię DSG, która pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w czasie tylko 6,4 sekund. Prędkość maksymalną modelu ograniczono elektronicznie do 250 km/h. Jakiego zużycia paliwa powinniśmy spodziewać się po takich osiągach? Według Volkswagena średnio 8,2 litrów na 100 kilometrów.

Volkwagen Golf R Cabriolet

Golf R Cabriolet pojawi się w sprzedaży na wiosnę, gdy pogoda i panujące w związku z nią nastroje będą mu znacznie bardziej przychylne. Samochód, w którym elektro-hydrauliczny mechanizm będzie rozkładał miękki dach w czasie 9 sekund, wyceniono w Niemczech na 43,3 tysiące euro. Według aktualnych kursów walut to około 180 tysięcy złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje