Aktualności
09.02.2013

Kia Cross GT Praca nad reputacją

Kia Motors America atakuje gusta Amerykanów konceptem luksusowego, sportowego auta klasy CUV, który podkreśla sukcesy marki. Te najświeższe to znalezienie się na liście stu najlepszych marek świata Interbrandu oraz ciągły wzrost sprzedaży w USA w ciągu 4 lat, co udało się jeszcze tylko dwóch innym firmom.

Cross GT to ciąg dalszy tematu podjętego przez zeszłoroczny koncept Kia GT, czyli koreańskiego samochodu z wyższej półki, który sprawdzałby się najlepiej w długich podróżach i przy dużych prędkościach. Linie auta nakreślono w placówce Kii we Frankfurcie w Niemczech, a prace dokończono w amerykańskim Kia Design Center America w Irvine w Kalifornii.

Kia Cross GT

Cross GT zbudowano na podwoziu zeszłorocznego GT, który to model dysponował napędem na tył. Tym razem Kia pokusiła się o napęd na wszystkie koła i hybrydowy układ napędowy, którego sercem jest 3,8-litrowy silnik V6 współpracujący z 8-stopniowym automatem. Między silnikiem benzynowym, a skrzynią biegów znalazł się silnik elektryczny. Cross GT oferuje w sumie maksymalnie 406 KM i 677 Nm. W trybie elektrycznym auto może pokonać do 32 kilometrów.

Kia Cross GT

Na produkcję mierzącego 4,9 metry długości auta szans nie ma, ale Kia deklaruje, że pojawienie się dużego, luksusowego modelu, pozycjonowanego powyżej Sorento, wydaje się tylko i wyłącznie kwestią czasu. Póki co Cross GT można oglądać na żywo na wystawie Chicago Motor Show, która będzie otwarta do dnia osiemnastego lutego włącznie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje