Aktualności
07.02.2013

Opel Adam R2 Chce więcej

W listopadzie ubiegłego roku Opel zapowiedział pojawienie się rajdowego Adama Cup, przyrządzonego według przepisów grupy FIA R2 z myślą o markowym pucharze. W marcu zobaczymy rozwinięcie tego pomysłu. Będzie nim Adam R2, przygotowany do regionalnych mistrzostw, rozgrywanych w państwach Europy.

R2 w sezonie 2013 będzie przechodził przez okres dojrzewania i homologacji, a na chwilę obecną twórcy określają auto mianem konceptu. Maszyna bazuje na Adamie Cup, korzystając między innymi z nowych, łatwych w demontażu paneli karoserii, przygotowanych w oddziale Opel OPC. Ustawienia zawieszenia pozwolą na szybką zmianę charakteru auta pod kątem jazdy po luźnej nawierzchni lub po asfalcie.

Opel Adam R2

Adam R2 napędzany będzie 16-zaworową jednostką Ecotec o pojemności 1,6 litrów, mocy około 185 KM i momencie obrotowym 190 Nm. Napęd przekazywany będzie poprzez 5-stopniową, sekwencyjną skrzynię biegów Sadev i mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu z wielotarczową blokadą. Elementy układu hamulcowego dostarczy Brembo. Kabinę auta wzmocni m.in. klatka bezpieczeństwa według norm FI i fotele Sparco Compeition z systemem bezpieczeństwa HANS.

Opel Adam R2

W tym roku w "adamowych", rajdowych pucharach w Niemczech i we Francji weźmie udział do 40 egzemplarzy Adama Cup. Zwycięzca niemieckiej serii ADAC Opel Rallye Cup awansuje do klasy R2 i w roku 2014 będzie mógł wystartować w rajdowych mistrzostwach w nowym samochodzie przy wsparciu fabrycznym Opla i niemieckiego automobilklubu ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club). Model Adam R2 będzie można zobaczyć już za miesiąc na salonie samochodowym w Genewie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje