Aktualności
06.02.2013

Toyota GT 86 GT4 Bezpośrednia transformacja

Na bazie GT 86 powstało już kilka wersji wyścigowych, udzielających się między innymi w 24-godzinnej gonitwie na Nordshleife. Przed końcem tego miesiąca na torze pojawi się kolejna ewolucja japońskiego coupe. Tym razem będzie to maszyna klasy GT4, która zamierza namieszać w europejskim pucharze.

Samochód przygotowuje brytyjskie GPRM z siedzibą w Buckingham pod błogosławieństwem specjalistów Team Toyota GB, którzy zapewniają wsparcie techniczne. Nad 2-litrowym, 4-litrowym boxerem firma współpracuje z renomowanym Nicholson McLaren Engines. Od innych GT 86 auto będzie wyróżniało się między innymi turbosprężarką, która wyciśnie z silnika od 360 do 400 koni mechanicznych.

Toyota GT 86 GT4

Prace nad autem rozpoczęto tuż po zeszłorocznym, wrześniowym Britcar24, w którym w swoim debiucie w Wielkiej Brytanii wystartowała wolnossąca GT 86. Przygotowany przez GPRM, bliski modelowi seryjnemu egzemplarz wywalczył na Silverstone ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w swojej klasie. Turbodoładowana GT 86 GT4 wyjedzie na pierwsze testy w lutym, po których pojawi się w serii europejskich sesji treningowych organizowanych przez patronów pucharu GT4.

Toyota GT 86 GT4

GPRM przyjęło na razie jedno zamówienie na GT 86 GT4, które zaowocuje pojawieniem się samochodu w serii British GT, ale zainteresowani nabyciem auta zgłaszają się już z całej Europy. Koszt związany z wejściem w posiadanie samochodu gotowego do startu nie ma przekraczać 100 tysięcy funtów, wyłączając podatek i wartość bazowej Toyoty.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje