Aktualności
05.02.2013

Toro Rosso STR8 Opanowane podstawy

Na torze Jerez w Hiszpanii rozpoczęły się dziś pierwsze, tegoroczne, 4-dniowe testy bolidów Formuły 1. W takich właśnie okolicznościach swoje nowe samochody zaprezentowały trzy kolejne zespoły. Wśród nich znalazła się między innymi ekipa Scuderia Toro Rosso z bolidem o oznaczeniu STR8.

Zupełnie nowy bolid to pierwsza maszyna zespołu zaprojektowana przez wzmocniony zespół inżynierów pod nowym przywództwem. Ze swoim poprzednikiem maszyna dzieli właściwie tylko kierownicę, ale ze względu na niewielkie zmiany w regulaminie na pierwszy rzut oka nie różni się znacząco od zeszłorocznego bolidu. Do czasu pierwszego wyścigu w tym roku, do którego pozostało 40 dni, maszyna ma jeszcze się zmienić.

Toro Rosso STR8

Sercem STR8 jest silnik Ferrari typu 056, którego regulaminowa masa to co najmniej 95 kilogramów. Wolnossące, 32-zaworowe V8 o pojemności 2,4 litrów współpracuje z 7-stopniową skrzynią biegów i systemem KERS, który na okres kilku sekund dostarcza dodatkowe 80 KM. Zgodnie z przepisami bolid z kierowcą i kamerą na pokładzie musi ważyć 642 kilogramy.

Toro Rosso STR8

Zawodnikami Toro Rosso będą w tym roku ci sami, kierowcy, co w minionym sezonie: Jean-Eric Vergne i Daniel Ricciardo. Vergne punktował w 2012 roku cztery razy, za każdym razem za miejsce ósme; Ricciardo sześć razy, ale tylko za dwa ostatnie miejsca w pierwszych dziesiątkach. Toro Rosso w tabeli konstruktorów uplasowało się dopiero na dziewiątym miejscu, przed Caterhamem, Marussią i HRT, których konta opiewały na 0 punktów (HTR pożegnało się już z Formułą 1).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje