Aktualności
03.02.2013

Red Bull RB9 Obrońca tronu

Ostatnie trzy lata w Formule 1 należały do Red Bulla, który zdobył trzy tytuły mistrza świata konstruktorów, trzy tytuły mistrza świata kierowców i wygrał aż dwadzieścia osiem wyścigów. Bolid, który miałby przedłużyć dominację Red Bulla także na sezon 2013, pokazano dzisiaj po południu. Oto RB9.

Nowy bolid zaprezentowano w siedzibie zespołu w Milton Keynes w Wielkiej Brytanii. Maszyna stanowi ewolucję zeszłorocznego RB8, a największą nowością, jak przyznaje Adrian Newey, jej konstruktor, będą w tym roku... opony Pirelli. Jak sprawuje się ogumienie okaże się na pierwszych testach w przyszłym tygodniu, do tej pory konstruktorzy mogli polegać jedynie na obliczeniach i symulacjach dostarczonych przez ich producenta.

Red Bull RB9

RB9 napędzany jest widlastą ósemką produkcji Renaulta, która zgodnie z przepisami musi ważyć co najmniej 95 kilogramów. Cały samochód wraz z kierowcą powinien zamknąć się w regulaminowych 642 kilogramach. Czy maszyna nie będzie miała konkurencji w tym roku? Red Bull przyznaje, że już w minionym sezonie nie było łatwo i w nadchodzącym może być trudno utrzymać prowadzenie.

Red Bull RB9

Kierowcami Red Bulla po raz kolejny będą Mark Webber i Sebastian Vettel, trzykrotny mistrz świata z lat 2010-2012. W ubiegłym roku Vettel wygrał w pięciu wyścigach, trzy razy był drugi i dwa razy trzeci. Webber wygrał dwa wyścigi, raz był drugi i raz trzeci i zajął w tabeli kierowców szóste miejsce. Webber dla Red Bulla jeździ od 2007 roku, Vettel dołączył do niego w sezonie 2009.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje