Aktualności
02.02.2013

Sauber C32 Na rozbiegu

Już pięć z jedenastu zespołów Formuły 1 pokazało swoje bolidy na nadchodzący sezon, na który złoży się dziewiętnaście eliminacji. Dziś w samo południe poznaliśmy maszynę ekipy Sauber, która jako jedna z nielicznych ma swoją siedzibę poza Wielką Brytanią, a dokładnie w Hinwil w Szwajcarii.

Bolid Saubera na rok 2013 zmienił swoje barwy i wygląd, a największą uwagę poświęcono aerodynamice tylnej części nadwozia. Z przodu pojawił się gładszy nos bez "schodka", przeprojektowano także boczne ścianki i układ wydechowy. Praktycznie od zera powstała tylna oś, dzięki czemu ma ulec poprawie współpraca samochodu z nowym z ogumieniem.

Sauber C32

Jeśli chodzi o układ napędowy Sauber w dalszym ciągu, po raz czwarty z rzędu będzie korzystał z silnika V8 o masie co najmniej 95 kilogramów, 7-stopniowej skrzyni biegów i układu Kinetic Energy Recovery System produkcji Ferrari. Bolid C32 mierzy sobie 5,24 metry długości, stoi na felgach Oz i wraz z kierowcą na pokładzie i pustym zbiornikiem paliwa waży 642 kilogramy.

Sauber C32

Skład osobowy Saubera uległ całkowitej zmianie. Kierowcami zespołu w tym roku będą Nico Hulkenberg, który opuścił Force India oraz debiutujący Esteban Gutierrez, który w ostatnich dwóch latach był kierowcą testowym Saubera, a swoje umiejętności rozwijał w seriach GP2. W roku 2012 szwajcarska ekipa zajęła szóste miejsce w tabeli kierowców, a jej samochody w wyścigach Grand Prix znalazły się dwa razy na drugim miejscu i dwa razy na trzecim.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje