Aktualności
24.01.2013

Robert Kubica Za kierownicą C-Coupe DTM

Robert Kubica po raz pierwszy od czasów wypadku w lutym 2011 roku na trasie Rajdu Ronde di Andora zasiadł za kierownicą auta wyścigowego z prawdziwego zdarzenia. Polski kierowca na pętli Circuit Ricardo Tormo w Walencji miał dzisiaj okazję przetestować samochód produkcji Mercedes-AMG, startujący w serii DTM.

Mimo, iż pogoda nie dopisała - rano nad torem przeszła ulewa - Kubica zrobił aż 114 okrążeń, czyli przejechał ponad 455 kilometrów. Polak przyznał, że jazda sprawiała mu dużo frajdy, pozwoliła nauczyć się czegoś nowego, poznać zupełnie nowy samochód i sprawdzić się w warunkach dużych przeciążeń. Nieoficjalnie mówi się, że Kubica był na mokrej nawierzchni o pół sekundy szybszy od Gary'ego Paffetta, mistrza DTM z sezonu 2005.

Robert Kubica Mercedes-Benz AMG C-Coupe DTM

Do sportów samochodowych Kubica wrócił na początku września ubiegłego roku, wygrywając w lokalnym rajdzie Ronde Gomitolo di Lana. Od tamtego czasu wystąpił w dwóch podobnych imprezach, wygrywając jedną. Testy w modelu C-Coupe DTM były pierwszą okazją Polaka do kontaktu z samochodem wyścigowym od czasów wypadku, w którym najbardziej ucierpiała jego prawa ręka. O powrocie za kierownicę bolidu Formuły 1 na razie się nie mówi.

Robert Kubica Mercedes-Benz AMG C-Coupe DTM

Robert Kubica pojawił się w Formule 1 pod koniec 2005 roku, występując w roli testera zespołów Minardi i Renault. W roku 2006 został na stałe zatrudniony jako kierowca testowy ekipy BMW Sauber, a w sierpniu zadebiutował w Grand Prix Węgier. Od roku 2007 był już pełnoetatowym kierowcą BMW, z którym pozostał do sezonu 2009. Swoją pierwszą i jedyną wygraną odniósł w czerwcu 2008 roku w Kanadzie. W roku 2010 znalazł się w barwach Renaulta. W Formule 1 wziął udział w 76 wyścigach, wywalczył jedno pole position, sześć razy stawał na trzecim miejscu i pięć razy na drugim.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje