Aktualności
21.01.2013

Volkswagen Passat Performance Sprawa dyskusyjna

Passat nigdy do demonów prędkości nie należał, ale już wkrótce może się to zmienić. Volkswagen zapowiada właśnie "sportowego sedana", który miałby pojawić się w niedalekiej przyszłości. Przedsmakiem tego, o czym dokładnie myślą niemieccy inżynierowie jest koncept w postaci Passata Performance.

Od razu zaznaczyć należy, że chodzi o amerykańskiego Passata, który różni się wyraźnie od europejskiego i który produkowany jest w miejscowości o dźwięcznej nazwie Chattanooga. Ubiegły rok auto zamknęło rekordową liczbą przeszło 117 tysięcy sprzedanych w Ameryce egzemplarzy. Volkswagen of America, działający od 1955 roku, chce oczywiście w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy ten wynik poprawić.

Volkswagen Passat Performance

Passat Performance na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od standardowej wersji. Na zewnątrz zdradzają go tylko dwie końcówki wydechu, 19-calowe felgi Luxor, bi-xenonowe, adaptacyjne reflektory, LED'y pod kloszami lamp z tyłu oraz boczne lusterka o powierzchni obudowy udającej włókno węglowe. Akcenty z karbonu przemycono także do kabiny. To, co jest najważniejsze - silnik - pozostaje ukryte przed wzrokiem ciekawskich.

Volkswagen Passat Performance

Pod maską auta skrywa się 1,8-litrowa, benzynowa jednostka typu EA888 z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem. Motor serii TSI, znany z Volkswagenów oferowanych w Europie i Azji, połączono z 6-stopniową, automatyczną skrzynią biegów. Moc silnika zwiększono do 250 koni mechanicznych, w związku z którymi obniżono zawieszenie i poprawiono pracę wspomagania układu kierowniczego. O osiągach konceptu, który można oglądać na trwającym właśnie salonie w Detroit, Volkswagen nie wspomina.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje