Aktualności
16.01.2013

Mercedes-Benz CLA Wygina śmiało ciało

CLS trafił na promień zmniejszacza, a gdzieś po drodze zaczepiła się też A klasa. Z tego nietypowego połączenia powstał nowy obiekt westchnienia spod znaku Mercedes-Benza. Na razie żadne dzieło AMG go nie napędza, a na wystawie w Detroit debiutują edycje bazowe i powitalne. Edycje CLA, naturalnie.

Najnowszy model Mercedes-Benza to tak zwane 4-drzwiowe coupe. Samochód mierzy sobie 4,63 metrów długości i wyróżnia się rekordowo niskim wśród modeli seryjnych współczynnikiem oporu powietrza 0,23, który w CLA 180 BlueEfficiency Edition spada do 0,22. W standardzie auto będzie dysponowało napędem przekazywanym na przód, a w opcji znajdziemy nowoczesny układ 4Matic, wprawiający w ruch także tylne koła.

Mercedes-Benz CLA

Ofertę silnikową na starcie otworzy 1,6-litrowy, 122-konny CLA 180 z ręczną 6-stopniową skrzynią biegów, a zamknie 2-litrowy, 211-konny CLA 250 z 7-stopniowym automatem DCT. Między nimi znajdzie się wysokoprężny CLA 220 CDI ze 170-konnym motorem, zużywającym średnio tylko 4,2 litry paliwa na 100 kilometrów. CLA 250 będzie rozwijał 100 km/h w 6,7 sekund i rozpędzał się do 240 km/h. Każdy silnik będzie wyposażony w system start/stop. W najbliższych miesiącach pojawi się oczywiście także CLA 45 AMG.

Mercedes-Benz CLA

Za dodatkową opłatą CLA będzie można wyposażyć między innymi w sportowe, obniżone i utwardzone zawieszenie. W standardzie i w opcji znajdziemy całe zastępy elektronicznych asystentów, pozwalających uniknąć przynajmniej części kolizji i ułatwiających poruszanie się w ciasnych zaułkach (Attention Assist, Collision Prevention Assist, Brake Assist, Lane Tracking, Blind Spot, Lane Keeping Assist, Adaptive Highbeam Assist, Active Parking Assist, żeby wymienić tylko te najbardziej oczywiste).

Mercedes-Benz CLA

Sprzedaż modelu ruszy od specjalnie wykończonej i bogato wyposażonej wersji CLA 250 Edition 1. Za bazowy model CLA 180 w Polsce trzeba będzie zapłacić prawie 119 tysięcy złotych. Wariant CLA 250 wyceniono na niecałe 155 tysięcy złotych. W salonach sprzedaży samochód pojawi się na wiosnę, a już teraz można go oglądać na żywo na trwającym do 27 stycznia salonie North American International Auto Show w Detroit.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje