Aktualności
12.01.2013

Toyota 86 TOM'S N086V Na jedną kartę

Toyota, Gazoo Racing i zaprzyjaźnione firmy przygotowały na tegoroczną wystawę Tokyo Auto Salon aż dziesięć samochodów. Sześć z nich to poważnie zmodyfikowane coupe GT 86, w tym dwie wersje wyścigowe. W pozostałej, przeznaczonej na zwykłe drogi czwórce znalazł się koncept od firmy TOM'S.

Dobrze znany miłośnikom japońskiej motoryzacji zakład Tachi Oiwa Motor Sports działa od połowy lat siedemdziesiątych, zajmując się wyścigowymi samochodami Toyoty i Lexusa oraz tuningiem ich aut osobowych. Do coupe GT 86, znanego na swoim rodzimym rynku po prostu jako 86, firma podeszła kompleksowo. Przygotowano nie tylko efektowny body kit z nowymi felgami, ale zmodyfikowano także zawieszenie, układ hamulcowy (z przodu tarcze o średnicy 355 milimetrów) i silnik...

Toyota 86 TOM'S N086V

Choć w tym ostatnim przypadku to nie do końca prawda. Po fabrycznym, 2-litrowym boxerze o mocy 200 KM nie pozostał ślad. Jego miejsce w GT 86 o kryptonimie N086V zajęło 3,5-litrowe V6 znane z Lexusa IS, które po tuningu w TOM'S produkuje aż 400 KM i 450 Nm. Z motorem współpracuje wzmocniona, ręczna skrzynia biegów o sześciu przełożeniach, pancerne sprzęgło i mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Toyota 86 TOM'S N086V

Koncept TOM'S N086V przygotowano specjalnie z myślą o wystawie Tokyo Auto Salon, która rozpoczęła się w piątek i będzie trwała do niedzieli włącznie. Wśród innych egzemplarzy GT 86 na salonie znalazł się projekt GRMN, oddziału Gazoo Racing skupionego na seryjnych Toyotach, w ramach którego auto zbrojone jest w kompresor i turbosprężarkę. Po takiej operacji japońskie coupe, przemianowane na Sports FR Platinum, rozwija około 330 KM.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje