Aktualności
04.01.2013

Mercedes-Benz E-Class Noworoczne coupe i kabriolet

W połowie grudnia poznaliśmy odświeżoną limuzynę i kombi klasy E, a teraz Mercedes-Benz serwuje nam coupe i kabriolet, które przeszły podobne operacje. Obie wersje nadwoziowe wyglądają młodziej i czują się młodziej, a dzięki nowym technologiom i nowoczesnym silnikom są jak najbardziej na czasie.

Na zewnątrz oba auta zmieniły się prawie tak samo, jak wersje z większą liczbą drzwi: pojawiły się nowe zderzaki, lampy (w opcji dostępne są po raz pierwszy pełne LED'y z przodu), grill i chromowane detale. Na swoim miejscu pozostawiono natomiast muskularne nadkola z tyłu, które zniknęły z limuzyny i kombi. W kabinie pojawiły się nowe materiały i przeprojektowana konsola środkowa oraz kierownica.

Mercedes-Benz E-Class Coupe

W kabriolecie poprawiono wygłuszenie miękkiego dachu, działanie osłon przeciwwietrznych i pracę opcjonalnego ogrzewania AirScarf, działającego na wysokości karku. W obu samochodach pojawiły nowe generacje systemów wspomagających kierowcę i podnoszących bezpieczeństwo: zastępy kamer i czujników zewnętrznych, pomoc w utrzymaniu pasa ruchu, automatyczny hamulec, adaptacyjne reflektory, asystent parkowania i wiele innych.

Mercedes-Benz E-Class Coupe

Podstawowa oferta silnikowe obejmie sześć jednostek benzynowych o mocy od 185 do 408 KM oraz trzy wysokoprężne o mocy od 170 do 265 KM, wszystkie z systemem Start/Stop. Nowością będzie 4-cylindrowy motor benzynowy BlueDirect z nowoczesnym wtryskiem, zapłonem, doładowaniem i zmiennymi fazami rozrządu oraz 6-cylindrowa jednostka biturbo w modelu E 400. Wersje AMG poznamy tradycyjnie w późniejszym terminie.

Mercedes-Benz E-Class Cabriolet

Klienci niemieckiej marki będą mieli do wyboru jedną z dwóch skrzyń biegów: ręczną o sześciu przełożeniach lub 7-stopniowy automat 7G-Tronic Plus. Standardem będzie adaptacyjne zawieszenie i adaptacyjny układ kierowniczy. Na razie Mercedes-Benz nie informuje o cenach odświeżonej klasy E ani dacie pojawienia się samochodów u dealerów. Na żywo auta będzie można oglądać już za kilkanaście dni na salonie samochodowym w Detroit.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje