Aktualności
28.12.2012

Koenigsegg Agera X Same ósemki

Produkcja szwedzkiego Koenigsegga przekroczy niedługo sto samochodów, wśród których znajdziemy kilka wyjątkowych sztuk, powstałych na specjalne zamówienia w jednym egzemplarzu. Jedną z nich jest Agera X, która najwyraźniej znudziła się już właścicielowi. Auto jest obecnie na sprzedaż za niezbyt okrągłą sumę.

Agera X to w gruncie rzeczy standardowa Agera, którą wyróżnia wykończenie: czarny, matowy lakier, wnętrze w odcieniach czerni, czerwieni i bieli oraz detale. Samochód powstał oryginalnie na zamówienie jednego z udziałowców niemieckiej Gemballi, trudniącej się tuningiem Porsche. Auto zbudowano na podwoziu numer 88, to również ósma sztuka modelu Agera zbudowana przez Koenigsegga.

Supercoupe napędzane jest podwójnie doładowanym V8 o pojemności pięciu litrów i mocy około 940 koni mechanicznych. Rozpędzenie się do 100 km/h pochłania jedynie 3,1 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 398 km/h. Od nowości auto pokonało jedynie 3250 kilometrów, a w tym roku przeszło w fabryce Koenigsegga pełny przegląd i zostało pomalowane jeszcze raz.

Agera X zarejestrowana jest obecnie w Liechtensteinie, ale przebywa w Monako. Samochód wyceniono na 888888 euro netto, czyli ponad 3,6 milionów złotych. Przyszły właściciel może oddać je ponownie w ręce producenta, który za około 180 tysięcy euro podniesie specyfikacje do Agery R, czyli wersji karmiącej się mieszanką paliwową E85 i generującej aż 1140 koni mechanicznych. Są chętni?

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje