Aktualności
22.08.2008

Sportec SP750 Szwajcarski zabijaka

Nie ma wątpliwości, że Niemcy wiodą prym w tuningu. Ale z pewnością nie mają nań monopolu. Dobitnie udowadnia to na przykład szwajcarski Sportec, który prezentuje właśnie własną wizję najnowszej generacji Porsche 911 GT2 nanosząc na jej dach rodzimą flagę.

Na dobry początek tuner (od jakiegoś już czasu) proponuje podniesienie mocy z 530 do 615 KM. Faza druga to już 655 KM, ale nas najbardziej interesuje oczywiście danie główne, które pachnie jeszcze nowością: 750 KM i 800 Nm! Tutaj w grę wchodzi już nie tylko przemapowanie ECU, ale także nowe filtry powietrza, nowy wydech, wzmocnione sprzęgło, sportowe wały rozrządu i zmodyfikowane sprężarki.

Sportec SP750

Pakiet uzupełniają niezbędne zmiany w zawieszeniu i układzie hamulcowym, 20-calowe felgi oraz elementy wyposażenia wnętrza, jak firmowe dywaniki i aluminiowe, dziurkowane pedały.

Wszystkie zmiany wpłynęły na osiągi w sposób, obok którego nie można przejść obojętnie. Sprint od zera do stu kilometrów na godzinę spadł z 3,6 do zaledwie 3,2 sekund, a prędkości maksymalnej należy szukać "gdzieś powyżej 350 km/h".

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje