Aktualności
22.12.2012

Lotus Evora Sports Racer

Z okazji tegorocznych sukcesów na torach wyścigowych całego świata w Lotusie przygotowano specjalną edycję modelu Evora pod tytułem Sports Racer. W tym roku marka zdobyła trzecie miejsce mistrzostw kierowców Formuły 1 i czwarte konstruktorów, a także wygrała w serialu MSA British Endurance Championship.

Sports Racer to nic innego, jak tylko Evora specjalnie wystrojona i maksymalnie wyposażona. Coupe dostępne będzie w czterech kolorach nadwozia (Aspen White, Carbon Grey, Nightfall Blue i Ardent Red) z czarnymi akcentami (dach, przedni splitter, tylny dyfuzor, progi, lusterka, felgi). W środku standardem będzie czarna skóra Premium Sports z czerwonymi ściegami. W opcji kombinacja odwrotna - czerwona tapicerka i czarne nici. Deskę rozdzielczą otuli zamsz Slate Grey SuedeTex.

Lotus Evora Sports Racer

Wyposażenie seryjne modelu obejmie między innymi zestawy Sports Pack i Tech Pack. Ten pierwszy oferuje między innymi nowy dyfuzor, przewiercane tarcze hamulcowe oraz tryb jazdy z ostrzejszą reakcją na gaz, zwiększonym limitem obrotów silnika i bardziej sportowym ustawieniem Dynamic Performance Management. Zestaw drugi obejmuje szeroko rozumiane systemy multimedialne (głośniki, stereo, odtwarzacz DVD, ekran dotykowy, łącza Bluetooth i USB), a także monitoring ciśnienia w oponach, asystenta parkowania i kamerę wsteczną.

Lotus Evora Sports Racer

Konfiguracja Sports Racer będzie oferowana zarówno ze zwykłą, wolnossącą, 280-konną Evorą, jak i z doładowaną, 350-konną Evorą S. Na rodzimym rynku, wliczając podatki, podstawowe auto będzie kosztowało 57,9 tysięcy funtów, a wersja S 65,9 tysięcy funtów. Według obecnych kursów walut to odpowiednio 290 i 330 tysięcy funtów. Zakup gotowego auta w takim wydaniu będzie oznaczał oszczędność od 6,45 do 7,15 tysięcy funtów w porównaniu do podobnej, zwykłej Evory, która moglibyśmy złożyć z opcji dodatkowych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje