Aktualności
15.12.2012

Radical RXC Ekstremalne coupe

Już tylko niecałe cztery tygodnie dzielą nas od premiery zupełnie nowego modelu marki Radical, który przełamie kolejne bariery. Po serii odkrytych aut, przeznaczonych przede wszystkim na tor, firma pokaże swoje pierwsze auto z zamkniętym nadwoziem. Będzie nim ekstremalne coupe o oznaczeniu RXC.

Najnowsza maszyna Anglików, dla których inspiracją były współczesne ścigacze klasy LMP, to efekt przeszło trzech lat pracy. Samochód zaprojektowano praktycznie od zera, korzystając z jak najmniejszej liczby podzespołów z istniejących już modeli, wśród których najważniejszym był projekt SR9 Le Mans. Auto jak zwykle będzie przeznaczone do zwykłego ruchu drogowego i na tor z szansą na własną serię wyścigową.

Radical RXC

RXC będzie mierzył 4,3 metry długości, ważył około 900 kilogramów i generował drugie tyle siły dociskowej przy prędkości maksymalnej. Do jego napędu posłuży silnik V6 o pojemności 3,7 litrów produkcji Forda, połączony z 7-stopniową skrzynią biegów Quaife. Jednostka ma produkować 385 KM i 433 Nm, które pozwolą na przekroczenie 100 km/h już po 2,8 sekundach i rozpędzenie się do 282 km/h.

Radical RXC

Radical RXC pojawi się we własnej osobie na wystawie Autosport International, która w dniach 10-13 odbędzie się po raz dwudziesty trzeci w National Exhibition Centre w Birmingham. W sprzedaży samochód ma znaleźć się latem przyszłego roku. Bazowa wersja ma kosztować 89,5 tysięcy funtów netto, co odpowiada obecnie sumie prawie 370 tysięcy złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje