Aktualności
06.12.2012

BMW M3 DTM Champion Edition

BMW opuściło serię DTM na blisko 20 lat, ale w tym roku wróciło. I od razu udowodniło, że ani na chwilę nie zapomniało jak "to" się robi. BMW okazało się najlepszą marką w sezonie 2012, mistrzostwo kierowców zdobył Bruno Spengler z Kanady, a mistrzostwo zespołowe drużyna BMW Team Schnitzer.

Z tej okazji powstała specjalna edycja coupe M3 generacji E92, DTM Champion Edition, odzwierciedlająca wyścigowe wcielenie modelu prowadzone przez Spenglera. Maszynę wyróżnia m.in. lakier Frozen Black, karbonowe elementy karoserii, czarne koła, czarne chromy, pas w kolorach BMW M i wykończenie wnętrza z kierownicą obszytą Alcantarą, tapicerką z czarnej skóry Novillo i podpisem Spenglera.

BMW M3 DTM Champion Edition

W standardzie M3 DTM Champion Edition wyposażone będzie w pakiety Competition i M Driver's Package oraz system nawigacyjny, podgrzewane fotele, układ Park Distance Control i inne pomoce elektroniczne. Pod maską bez zmiany: osiem cylindrów w układzie litery V, prawie cztery litry pojemności, 420 koni mechanicznych mocy i 400 niutonometrów momentu obrotowego, które lądują tylko na tylnej osi poprzez skrzynię M DCT Drivelogic.

BMW M3 DTM Champion Edition

Specjalne M3 zostanie zbudowane w liczbie zaledwie 54 egzemplarzy. Każdy z nich będzie symbolizował każdy wyścig wygrany przez BMW w mistrzostwach DTM. Produkcja auta ruszy w lutym przyszłego roku, a cena każdej sztuki na rynku niemieckim, wliczając podatek VAT, wyniesie 99 tysięcy euro (obecnie prawie 410 tysięcy złotych). Właściciele modelu będą mogli skorzystać ze szkolenia BMW M Fascination Nordschleife, prowadzonego przez samego Bruno Spenglera.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje