Aktualności
28.11.2012

Hennessey Venom GT2 Własne ja

Hennessey buduje samochód wyścigowy? Nic z tych rzeczy. Mogące mylić oznaczenie GT2 to zwiastun drugiej generacji potwora imieniem Venom GT, która ma pojawić się już w przyszłym roku. Maszyna, której dotychczas dość ciężko było zdobyć uznanie, chce najwyraźniej, aby traktowano ją bardzo poważnie.

W obecnym wydaniu Venom GT w ogóle nie ukrywa swojego pochodzenia. To wstrząśnięty i wymieszany Lotus Elise/Exige, w którym za plecami kierowcy i pasażera wszczepiono podwójnie doładowane, amerykańskie V8. Pierwszą, seryjną sztukę coupe wypuszczono w czerwcu 2010 roku, a w maju tego roku przygotowano pierwszy egzemplarz wersji Spyder.

Hennessey Venom GT

Szalona maszyna dysponuje obecnie mocą 1261 koni mechanicznych, na które przypada zaledwie 1244 kilogramów. Moc możemy uwalniać w trzech stopniach, dwa pierwsze to granice 800 i 1000 KM. Do prędkości 60 mph Venom GT rozpędza się w czasie 2,5 sekund, a po zaledwie 15,3 sekundach przekracza 200 mph (322 km/h). Teoretyczna prędkość maksymalna przekracza 420 km/h, ale publicznie ogłaszanych prób zmierzenia jej w rzeczywistości na razie nie podjęto.

Hennessey Venom GT2

Venom GT2, który pojawi się w przyszłym roku, zyska zupełnie nową twarz i własną tożsamość, a do środka będziemy wsiadać poprzez unoszone do góry drzwi. Pojawi się podwójnie wybrzuszony dach. Z tyłu karoseria zmieni się tylko nieznacznie. Do napędu będzie służyło w dalszym ciągu 7-litrowe V8, a na każdy kilogram masy modelu ma przypadać sporo ponad 1 KM. Moc silnika sięgnie na mieszance paliwowej E85 co najmniej 1500 koni mechanicznych. Maszyna ma ważyć 1244 kilogramy i rozpędzać się do 462 km/h.

Hennessey Venom GT2

W standardzie Venom GT2 wyposażony będzie w ręczną skrzynię biegów Ricardo o sześciu przełożeniach. W opcji po raz pierwszy pojawi się 7-stopniowa przekładnia sterowana łopatkami przy kierownicy, która ma kosztować dodatkowe 100 tysięcy dolarów. GT2 ma zadebiutować pod koniec przyszłego roku. Jego produkcja będzie limitowana do 7 sztuk w cenie 1,25 miliona dolarów każda. Dotychczas Venom GT powstał w jednym egzemplarzu Spyder i co najmniej sześciu coupe, plus prototyp.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje