Aktualności
27.11.2012

Wheelsandmore F12berlinetta Szybka odpowiedź

Kilka dni temu poznaliśmy pierwszy efekt tuningu najnowszego grand tourera marki Ferrari w wykonaniu firmy Novitec Rosso, a dziś możemy podziwiać kolejny. Do walki o właścicieli F12berlinetty, których do końca nie zadowala fabryczna specyfikacja, dołączyło właśnie Wheelsandmore z Baesweiler.

Niemcy oferują dla F12 kilka wzorów i rozmiarów felg z ogumieniem Pirelli P Zero lub Continental Sport Contact 5P. Ceny za zestaw sięgają 13,5 tysięcy euro. Tuner pracuje także nad nowymi amortyzatorami i sprężynami zawieszenia, a już teraz dla wszystkich chętnych dostępna jest opcja zmniejszenia prześwitu auta o 25 milimetrów.

Wheelsandmore F12berlinetta

Wheelsandmore nie ograniczyło się tylko do kół i zawieszenia. Za nieco ponad 5000 euro netto dostaniemy nowy, ręcznie wykonany wydech ze stali nierdzewnej z regulowanymi przepustnicami, pozwalającymi na regulację poziomu natężenia dźwięku. Układ gwarantuje nie tylko zrzucenie kilku kilogramów, ale także podniesienie mocy silnika z 740 do okolic 760 koni mechanicznych. Na tym nie koniec.

Wheelsandmore F12berlinetta

Za 9,2 tysiące euro oprócz nowych elementów układu wydechowego otrzymamy przeprogramowane ECU. Taki program modyfikacji zakłada podniesienie mocy silnika do 785 KM i momentu obrotowego z 690 do 730 Nm. Skorzystanie z pełnej oferty Wheelsandmore, czyli zmiany felg, tuningu zawieszenia i silnika, będzie kosztowało nas 23,6 tysiąca euro netto (obecnie to prawie 100 tysięcy PLN).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje