Aktualności
20.11.2012

Renault Megane Estate GT 220 Zakup kontrolowany

Jesienny nastrój działa na każdego inaczej. Jedni tęsknią za długimi dniami i słońcem, innych cieszy szybciej zapadający zmrok. Niektórych pochłonie zbieranie kolorowych liści. Także na oddziale Renault Sport jesień odcisnęła swój ślad. Francuzi, oddani zwykle hot hatchom, przygotowali tym razem kombi.

Jesienne dzieło spod znaku RS to limitowane Megane Estate GT 220, adresowane to tych, którzy chcieliby mieć po prostu kombi ze sportowym zacięciem. Auto z 18-calowymi felgami i tabliczkami znamionowymi przejęło z Megane RS m.in. podwozie bazujące na opcji Sport, zawieszenie, nastawione na wysiłek ogumienie oraz odpowiednio skalibrowany układ hamulcowy i elektryczne wspomaganie kierownicy.

Renault Megane Estate GT 220

GT 220, wyróżniające się m.in. czarnymi detalami w środku i klamkami w kolorze karoserii, napędza 2-litrowa jednostka benzynowa z doładowaniem z Megane RS. Silnik rozwija 220 KM oraz 340 Nm i wyposażony jest w system Start/Stop. Średnie zużycie paliwa sięga znośnych 7,3 litrów na 100 kilometrów. Na osiągi auta Renault na razie nie rzuca światła.

Renault Megane Estate GT 220

Sprzedaż Megane Estate GT 220 rozpocznie się już w tym miesiącu we Francji. Później auto pojawi się w salonach sprzedaży jedenastu innych rynków - europejskich oraz w Japonii. Jego produkcja ma być limitowana, ale na razie nie wiadomo jak bardzo (na tabliczce znamionowej Renault zostawiło miejsce na cztery cyfry). Pojazd będzie budowany w fabryce w Palencii w Hiszpanii.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje