Aktualności
13.11.2012

Lyonheart K Ćwierć tysiąca

W lutym tego roku szwajcarskie Classic Factory zapowiedziało produkcję coupe Lyonheart K, inspirowanego klasycznym Jaguarem E-Type. Maszyna, która będzie w całości budowana w Anglii miała powstać w tylko 50 sztukach. Zainteresowanie projektem okazało się jednak znacznie większe.

Obecne plany firmy zakładają zbudowanie 250 egzemplarzy, ani jednego mniej i ani jednego więcej. Pod naciskiem potencjalnych klientów zwiększy się nie tylko produkcja. Obok coupe powstanie również kabriolet. Samochody będą budowane w firmie Envisage Manufacturing w Coventry, specjalizującej się w krótkich seriach aut, konceptach, prototypach, karoseriach z aluminium oraz w budowie samochodów pancernych, wydłużonych limuzyn i mebli na specjalne zamówienia.

Lyonheart K

Do napędu aut serii Lyonheart K, składanych na aluminiowym podwoziu z niezależnym zawieszeniem, posłuży 5-litrowe V8 ze sprężarką, współgrające z 6-stopniowym automatem. Przygotowany przez Costwortha silnik ma rozwijać moc 575 KM i moment obrotowy 700 Nm, które pozwolą na przekroczenie 100 km/h w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna zostanie ograniczona elektronicznie do okrągłych 300 kilometrów na godzinę.

Lyonheart K

Lyonheart Cars kalkuluje, że 70 procent jego samochodów zostanie sprzedanych w Europie, 20 procent na Bliskim Wschodzie i pozostałe 10 procent w Chinach. Pierwsze sztuki auta miałyby trafić do klientów na początku 2014 roku. Cena każdej, nie wliczając podatków, zaczynałaby się od 350 tysięcy euro (obecnie prawie 1,5 miliona złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje