Aktualności
12.11.2012

Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster Składnik powietrza

Premiery flagowego okrętu Lamborghini z otwartym i zamkniętym nadwoziem dzieliły zwykle lata. W przypadku Aventadora uwinięto się w jakieś dziewiętnaście miesięcy, w ciągu których znaleziono także czas na udoskonalenie coupe. Oto najbardziej ekscytujące, seryjne Lambo w historii - Aventador LP700-4 Roadster.

Największą nowością w Roadsterze jest dwuczęściowy, twardy dach z włókien węglowych, który waży niecałe 12 kilogramów i może być przechowywany w bagażniku z przodu. O nieporęcznym, miękkim dachu z Murcielago, z którym producent nie polecał przekraczać 160 km/h, można zapomnieć. W otwartym Aventadorze rozpędzimy się do okolic 350 km/h.

Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster

Druga nowość, jeśli chodzi o wygląd auta, to pokrywa komory silnika z kaskadowymi, sześciobocznymi szybkami, rozdzielonymi szerokim "kręgosłupem". Nieznacznie zmieniono również bieg krawędzi bocznych szyb, a z przodu i z tyłu przedziału pasażerskiego pojawiły się dodatkowe osłony przed wiatrem. Roadster stanął na nowych felgach Dione, dzięki którym nieresorowana masa spadła o 10 kilogramów.

Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster

Pierwszy, pokazowy egzemplarz Roadstera pokryto lakierem Azzuro Thetis, nawiązującym do prototypowej Miury Roadster z 1968 roku. Samochód wyposażono w 700-konne V12 identyczne z coupe, uzbrojone w najnowsze systemy Stop & Start oraz odłączania cylindrów i połączono z 7-stopniową przekładnią ISR. W stosunku do wersji zamkniętej auto przytyło o 50 kilogramów do 1625 kg. Takie warunki pozwalają mu na przekroczenie 100 km/h już po trzech sekundach.

Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster

Aventador LP700-4 pojawił się na rynku latem ubiegłego roku, od czasu którego do rąk klientów dotarło ponad 1300 egzemplarzy, w tym kilka w Polsce. Lamborghini zbiera już zamówienia na Roadstera, którego cenę, nie wliczając podatków, określono na poziomie okrągłych 300 tysięcy euro. Według dzisiejszych kursów walut to około 1,25 miliona złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje