Aktualności
30.10.2012

Volvo V60 Racing Szafa gra

Volvo przygotowało wyścigowy wariant modelu z liczbą 60 w nazwie, oparty w myśl najlepszych tradycji na drogowym aucie z nadwoziem kombi. Najnowsza propozycja dla wszystkich amatorów szwedzkiego ścigania zadebiutowała dość nietypowo, bo na salonie samochodowym w Sao Paulo w Brazylii.

Wyścigowe V60 korzysta z 2-litrowej, 4-cylindrowej jednostki T5 z doładowaniem, która rozwija przeszło 250 koni mechanicznych mocy. Silnik współpracuje z 6-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów, za pośrednictwem której cała moc ląduje na 18-calowych obręczach z ogumieniem Michelin Pilot Sport 2 na przedzie. Tylko minimalnie ogołocone wnętrze auta chroni klatka bezpieczeństwa zgodna z wytycznymi FIA.

Volvo V60 Racing

Z zewnątrz wyczynowe V60 bije ukłony swojemu przodkowi, wyścigowemu kombi serii 850, które w połowie lat dziewięćdziesiątych startowało w serii British Touring Car Championship. Volvo na razie nie podaje czy i kiedy będzie można zobaczyć nowy model na torze, choć przyznaje, że pojazd jest kompletny i mógłby znaleźć się tam w każdej chwili.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje