Aktualności
25.10.2012

Chevrolet Corvette LT1 Następna generacja

Już w styczniu przyszłego roku zobaczymy siódmą, zupełnie nową generację Corvette. Niedawno poznaliśmy jej przeprojektowany logotyp, a teraz wiemy już czym dokładnie będzie napędzana w bazowej wersji. To zupełnie nowa, wolnossąca, widlasta ósemka piątej generacji na małym bloku o oznaczeniu LT1.

W dotychczasowej historii Chevroleta silniki serii LT1 pojawiły się dwa razy, w roku 1970 oraz 1992 (pierwsza i druga generacja V8). Trzecie LT1 mierzy sobie 6,2 litry pojemności i uzbrojone jest m.in. w system odłączania połowy cylindrów, bezpośredni wtrysk paliwa, system ciągłych, zmiennych faz rozrządu oraz zaawansowaną elektronikę, której przygotowanie pochłonęło w sumie ponad 10 milionów godzin obliczeń.

Chevrolet Corvette LT1

Serce przyszłej Corvette w podstawowej formie ma dostarczać co najmniej 455 koni mechanicznych i 610 niutonometrów (finalne parametry poznamy na początku 2013 roku). Moment obrotowy dostępny w zakresie poniżej 4 tysięcy obrotów na minutę ma być porównywalny z osiągami 7-litrowego LS7 z Corvette Z06. Nowy silnik ma spalać na autostradzie nie więcej, niż 9 litrów paliwa na 100 kilometrów i pozwalać na przekroczenie 60 mph w niecałe 4 sekundy.

Chevrolet Corvette LT1

Premiera nowego Corvette C7 będzie miała miejsce wieczorem 13 stycznia przyszłego roku w Detroit. Pierwsze Corvette zadebiutowało 17 stycznia 1953 roku jako koncept na wystawie General Motors Motorama w Nowym Jorku. Od tamtego czasu wszystkie generacje amerykańskiej maszyny znalazły ponad 1,5 miliona nabywców.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje