Aktualności
23.10.2012

Nissan Extrem Podbój miasta

Brazylijskie ramię Nissana specjalnie z myślą o salonie samochodowym w Sao Paulo przygotowało pierwszy w historii marki koncept zbudowany w całości w ojczyźnie 5-krotnych mistrzów świata w piłce nożnej. Maszyna nazywa się Extrem i z lubością zamieniłaby miejskie zakątki w trasę rajdu lub wyścigu.

Extrem adresowany jest do młodych kierowców i kierowców młodych duchem, tworząc lekką i sportową mieszankę crossovera i coupe, którą twórcy określają mianem "Małej Bestii", mającej funkcjonować jako "miejski samochód rajdowy", cokolwiek by to miało znaczyć. Auto ma tylko jedną parę drzwi, a w środku mieści czwórkę pasażerów w układzie 2+2.

Nissan Extrem

Model zaprojektowano w centrum Nissan Design America w San Diego w Californii, ale prace od poziomu modeli cyfrowych i modeli w skali przejął zespół z Sao Paolo. Koncept oparto na platformie V, używanej w Nissanie March, znanym u nas jako Micra, i postawiono na 19-calowych kołach. Auto mierzy tylko 383 centymetrów długości, 153 centymetry wysokości i 1765 milimetrów szerokości.

Nissan Extrem

Extrem ma nie tylko wyglądać, ale również jeździć. Do jego napędu zaprzęgnięto 1,6-litrową jednostkę benzynową z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, która napędza również wyścigowy eksperyment pod tytułem DeltaWing. Twórcy przewidują przeniesienie napędu tylko na tył lub na wszystkie cztery koła oraz instalację systemu Torque Vectoring. O produkcji seryjnej czegoś podobnego nie ma na razie mowy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje