Aktualności
20.10.2012

Lexus LF-LC Blue Przesunięcie ku błękitowi

Nowy koncept marki Lexus, który miał pojawić się na wystawie w Sydney okazał się... znanym już od stycznia tego roku coupe LF-LC, ale ubranym w błękit z podkreśleniem koloru w nazwie - LF-LC Blue. Przy okazji ponownej premiery auta jego twórcy zdradzili nieco więcej na temat tego, co w nim dokładnie drzemie.

Z zewnątrz maszyna popisuje się nowym lakierem Opal Blue, nawiązującym do półszlachetnych kamieni występujących w Australii. Nowe barwy przedarły się również do wnętrza, które tym razem przybrało jasne kolory. Coupe, korzystając z doświadczeń przy opracowaniu i produkcji modelu LFA, zbudowano w większości z lekkich stopów aluminium i włókien węglowych.

Lexus LF-LC Blue

Ostatnim razem przy okazji LF-LC mówiło się tylko o nowej generacji hybrydowego układu napędowego o nazwie Advanced Lexus Hybrid Drive. Przy okazji pokazu LF-LC Blue w Australii zdradzono, że chodzi przede wszystkim o silnik spalinowy, pracujący w cyklu Atkinsona i wysokonapięciową paczką wydajnych baterii. Cały układ napędowy miałby dawać okrągłe 500 KM.

Lexus LF-LC Blue

Lexus LF-LC nie jest przewidziany do produkcji seryjnej, ale jego wygląd i zastosowane technologie mają wywrzeć duży wpływ na seryjne auta marki, które zobaczymy w niedalekiej przyszłości. Wystawa Australian International Motor Show w Sydney Convention and Exhibition Centre, na której na własne oczy można podziwiać auto w błękicie, będzie jeszcze trwała do 28 października.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje