Aktualności
18.09.2012

Mini Cooper Paceman Siódme życzenie

W styczniu tego roku Mini, należące do BMW, pokazało koncept nowego modelu segmentu zwanego przez siebie Sports Activity Coupe, w który wpisuje się także BMW X6. Niewielkich rozmiarów auto otrzymało imię Paceman i prężyło się z niecierpliwością ku susowi do salonów sprzedaży. Teraz może śmiało skakać.

Seryjny Paceman pojawi się już pod koniec tego miesiąca na salonie samochodowym w Paryżu. Trzydrzwiowe auto w zależności od wersji mierzy około 4,11 metrów długości, a na pokład zabiera 330 litrów bagażu (po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń ładunkowa rośnie do 1080 litrów). W standardzie samochód stanie na 16-calowych felgach, ale do wyboru będą obręcze nawet o trzy rozmiary większe.

Mini Cooper Paceman

Oferta silnikowa obejmie cztery jednostki napędowe, dwie benzynowe i dwie wysokoprężne: 143-konnego Coopera SD Pacemana z 2-litrowym turbodieslem, 112-konnego Coopera D Pacemana z 1,6- lub 2-litrowym dieslem, 122-konnego Coopera Pacemana z 1,6-litrową benzyną oraz 184-konnego Coopera S Pacemana z 1,6-litrową benzyną z doładowaniem. Tylko bazowy, benzynowy Paceman nie będzie miał możliwości wyposażenia w napęd na wszystkie koła All4. Do wyboru będą skrzynie ręczne lub automaty.

Mini Cooper Paceman

Najmocniejszy w podstawowej gamie Mini Cooper S Paceman, dysponujący momentem obrotowym 240 Nm i 260 Nm w trybie overboost, będzie rozwijał prędkość 100 kilometrów na godzinę przy własnoręcznym machaniu dźwignią zmiany biegów w czasie 7,5 sekund. Jego prędkość maksymalna sięgnie 217 km/h, a średnie zużycie paliwa według norm EU tylko 6,1 litrów na 100 kilometrów. Najoszczędniejszy model wysokoprężny ma spalać 4,4 litry na 100 kilometrów.

Mini Cooper Paceman

Mini już teraz zapowiada, że nie zabraknie również mocarnego wariantu John Cooper Works Paceman, ale nie zdradza jeszcze kiedy dokładnie już siódmy model marki pojawi się w salonach sprzedaży i ile będzie kosztował. Rozrywkowe auto będzie miało swoją światową premierę już 27 września na wystawie w Paryżu, która otworzy się dla zwykłych zwiedzających dwa dni później i potrwa do 14 października.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje