Aktualności
25.08.2012

Vintech P550 Coupe w duchu spydera

Modele serii 550 to jedne z najbardziej znanych i utytułowanych, wyścigowych Porsche, budowanych w początkach istnienia marki. Najcenniejsze sztuki przekraczają dziś wartość dziesięciu milionów złotych. Nie brakuje też replik i nowych interpretacji. Jedna z ostatnich to projekt Vintech P550.

Francuskie przedsięwzięcie, w przeciwieństwie do innych projektów tego typu, stawia na nowoczesne rozwiązania i materiały, uciekając daleko od metod stosowanych za czasów oryginalnego 550 Spydera. Karoserię auta wykonano w całości z włókien węglowych, a podwozie ze stopów metali lekkich. Masa całego auta o kryptonimie P550 to zaledwie 550 kilogramów.

Vintech P550

Do napędu coupe posłużył 4-cylindrowy, trzylitrowy boxer zaprojektowany w Vintech. Silnik zbudowano na aluminiowym bloku i wyposażono w dwa gaźniki Webera z możliwością zmiany na układ nowoczesnego wtrysku paliwa. Jednostkę połączono z pięciostopniową, ręczną skrzynią biegów prosto do Porsche. Moc silnika określa się na okolice 260-275 koni mechanicznych. Osiągi pozostają niestety tajemnicą.

Vintech P550

Vintech P550, który powstał z inicjatywy zespołu d3 Group, to na razie jednorazowy projekt, którego twórcy nie wspominają nic o możliwej produkcji ani budowe kolejnego egzemplarza. Auto miało swoją premierę w minionym tygodniu podczas Quail Motorsport Gathering w Kalifornii. Samochód, w którego budowie brały udział także firmy Slide Performance i Eyeball Engineering, nie jest także na sprzedaż, choć zainteresowanych jego kupnem nie brakowało.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje