Aktualności
24.08.2012

Trident Iceni Grand Tourer Multiwitamina

Rodzący się w bólach od blisko czternastu lat sportowy model Iceni angielskiej marki Trident z rewolucyjną, wysokoprężną technologią pod maską, szykuje się do kolejnego przyjścia na świat. Już na początku września podczas londyńskiego Salon Privé zadebiutuje nowy roadster Iceni Grand Tourer.

Odmłodzony stylistycznie Iceni skrywa unowocześnioną technologię, pełną werwy dzięki 6,6-litrowemu turbodieslowi, ulokowanemu tuż za przednią osią. Jednostka wyposażona w opatentowany przez Trident system Torque Multiplication na starcie rozwija 436 KM i przy niespełna 3250 obrotach na minutę aż, uwaga, 1287 Nm! Na dodatek silnik może spalać nie tylko zwykły olej napędowy, ale także mineralnego diesla, bio diesla, olej palmowy i olej z nasion lnu.

Trident Iceni Grand Tourer

W ramach dodatkowo płatnych opcji Trident będzie oferował zwiększenie możliwości silnika do 669 KM oraz 1423 Nm. Jak ma to wyglądać w praktyce? Iceni GT na rozwijać 60 mph w maksymalnie 3,7 sekund i rozpędzać się do okolic 320 km/h. Przy stałej prędkości 113 km/h i jedynie 980 obrotach na minutę auto ma dawać 948 Nm i spalać tylko 3,4 litry paliwa na 100 kilometrów. Na jednym tankowaniu będzie można wtedy przejechać ponad 3215 kilometrów!

Trident Iceni Grand Tourer

Iceni Grand Tourer ma być produkowany w fabryce w Norfolk i kosztować w podstawowej wersji 75 tysięcy funtów, czyli aktualnie około 385 tysięcy złotych. Konkurs elegancji i wystawa samochodów sportowych pod tytułem Salon Privé (Supercar Show & Concours d'Elégance), podczas których będzie można zobaczyć nowy model Tridenta na żywo, odbędzie się w Syon Park w Londynie w dniach od 5 do 7 września tego roku. Będzie to siódma edycja rosnącej na znaczeniu imprezy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje