Aktualności
16.08.2012

McLaren MP4-12C Can-Am Edition

W wyścigach na europejskich torach startuje obecnie 25 sztuk MP4-12C GT3, za które odpowiada powołany do życia w ubiegłym roku oddział McLaren GT. W najbliższy weekend przy okazji konkursu elegancji w Pebble Beach ten sam zespół przedstawi swoją maszynę publiczności w USA. Nie będzie to jednak zwykły GT3.

Brytyjczycy nad wybrzeże Kalifornii przywiozą jedynego w swoim rodzaju McLarena MP4-12C Can-Am Edition, składającego hołd Bruce'owi McLarenowi i Denny'emu Hulme, którzy w pomarańczowych autach marki z silnikami Chevroleta zdobyli między innymi po dwa tytuły mistrzowskie serii Can-Am. W nawiązaniu do tych sukcesów nowa maszyna, bazująca na modelu GT3, będzie nosiła pomarańczowo-czarne barwy i charakteryzowała się największą mocą silnika w dotychczasowej historii 12C.

McLaren MP4-12C Can-Am Edition

MP4-12C Can-Am Edition przeznaczony jest wyłącznie do poruszania się po torze, ale nie powstał z myślą o konkretnej serii wyścigowej. Nowe elementy nadwozia, wykonane z włókien węglowych, pozwoliły na zwiększenie docisku aerodynamicznego aż o 30 procent, a na pokładzie znalazła się między innymi zgodna z normami FIA klatka bezpieczeństwa, 6-punktowe pasy bezpieczeństwa, klimatyzacja, slicki Pirelli i nowe hamulce od firmy Akebono.

McLaren MP4-12C Can-Am Edition

Podwójnie doładowane V8 o pojemności 3,8 litrów dzięki przeprogramowaniu elektronicznej jednostki sterującej jego pracą i zoptymalizowanemu układu chłodzenia generuje teraz 639 koni mechanicznych. Masa całego samochodu na sucho nie przekracza 1200 kilogramów. McLaren o MP4-12C Can-Am Edition wypowiada się na razie tylko w kontekście jednorazowego konceptu, ale jednocześnie nie wyklucza jednoznacznie możliwości budowy i sprzedaży kolejnych egzemplarzy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje