Aktualności
22.07.2012

Grand Prix Niemiec Nagrody i kara

Upadłość spółki, która zarządzała dotychczas torem Nürburgring to jeden z tematów numer jeden ostatnich dni. Grand Prix Niemiec zgodnie z planem zmiany miejsca co dwa lata powinno odbyć się tu w przyszłym roku. W tym roku dziesiąta eliminacja mistrzostw świata miała miejsce na 4,57-kilometrowej pętli Hockenheimring.

Klasyfikacje skropione deszczem wygrał Fernando Alonso w Ferrari, lider w tabeli kierowców i dwukrotny mistrz świata z lat 2005 i 2006, kiedy to występował w zespole Renault. Za jego plecami wylądowały dwa Red Bulle: najpierw Vettel, potem Webber. Czwartą pozycję wywalczył Schumacher. Massa po raz kolejny nie załapał się na pierwszą dziesiątkę. Słabo wypadły też oba McLareny: Button siódmy, a Hamilton ósmy. Przed nimi znalazł się Hulkenberg z Force India i Maldonado z Williamsa. Pierwszy raz w tym sezonie klasyfikacje poza pierwszą dziesiątką zakończył Romain Grosjean w Lotusie, który był dopiero szesnasty (na starcie za wymianę skrzyni biegów przesunięty na miejsce 19).

Grand Prix Niemiec

Alonso kontrolował sytuację przez wszystkie 67 okrążeń i o zwycięstwie nie pozwolił myśleć nikomu innemu. Na Hockenheimringu wygrał z przewagą 3,7 sekund, odnosząc swoje trzecie zwycięstwo w tym roku i trzecie na tym torze. Drugi na mecie zameldował się Vettel, który w samej końcówce wyprzedził Buttona. Niestety podczas tego manewru Red Bull "skorzystał" z pobocza, łamiąc tym samym regulamin. Niemcowi doliczono do wyniku 20 sekund, z którymi spadł na miejsce piąte, a ostatni stopień podium przypadł Räikkönenowi.

Grand Prix Niemiec

W Niemczech nie zabrakło pechowców. Już na starcie przednie skrzydło stracił Massa. Na pierwszym okrążeniu podwozie swojego bolidu poobijał Grosjean, podobnie Senna. Na początku trzeciego kółka jedną z tylnych opon stracił Hamilton, który wycofał się po 56 okrążeniach. Za pierwszą trójką na mecie znalazł się Kobayashi, a w pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Perez, Schumacher, Webber, Hulkenberg oraz Rosberg.

Grand Prix Niemiec

Po dziesięciu z dwudziestu wyścigów Alonso zgromadził na koncie 154 punkty, mając przewagę 34 punktów nad Webberem i 44 nad Vettelem. W klasyfikacji konstruktorów z przewagą 53 punktów prowadzi Red Bull przed Ferrari. Na trzecie miejsce wskoczył McLaren, który traci kolejne 17 punktów. Kolejny wyścig już za tydzień. Będzie nim Grand Prix Węgier.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje