Aktualności
19.07.2012

Ariel Atom Cup Atomowy puchar

Piorunujący Atom brytyjskiego Ariel Motor Company, który po raz pierwszy pokazany został prawie szesnaście lat temu, doczeka się w przyszłym roku fabrycznej serii wyścigowej na własnej ziemi. Obok amerykańskiego Spec Race Atom, rozgrywanego od 2010 roku, będą to drugie tego typu zawody Ariela na świecie.

Narzędziem pracy w serii Atom Cup będzie Atom trzeciej generacji, który w standardzie napędzany jest silnikiem Hondy o pojemności 2 litrów i mocy prawie 250 KM. Auto waży około 525 kilogramów i rozpędza się do 60 mph w 3,1 sekundy. Prędkość maksymalna sięga 235 km/h. Wersja wyścigowa będzie jeszcze szybsza - jej masa zostanie obniżona do okolic 500 kilogramów.

Ariel Atom Cup

Wyścigowy Atom to także: pełna klatka bezpieczeństwa, nowe instrumenty pokładowe z karbonowym panelem, zawieszenie z podzespołami firmy Ohlins, ogumienie Yokohama na każdym z kół, nowy kolektor wydechowy, system telemetryczny, zabezpieczone zgodnie ze standardami FIA miejsce dla pasażera oraz specjalistyczna mieszanka paliwowa.

Ariel Atom Cup

Zainteresowani startem w Atom Cup będą mieli trzy opcje zakupu w cenie od 63,8 do 83,6 tysięcy funtów. Najtańsza zawiera samochód, opłaty startowe i zakwaterowanie. W najdroższej dochodzi ogumienie, obsługa samochodu przez technika, garażowanie auta, jego transport i serwisowanie. Seria wystartuje w przyszłym roku i w pierwszym sezonie będzie liczyć osiem eliminacji.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje