Aktualności
10.07.2012

Mercedes-Benz CLS 63 AMG Shooting Brake

Oferta AMG obejmowała dotychczas cztery limuzyny, cztery modele z zacięciem terenowym, pięć roadsterów, sześć coupe i tylko dwa pojazdy w nadwoziu kombi. Już jesienią tego roku populacja tych ostatnich urośnie do trzech aut. A wszystko dzięki zupełnie nowemu, niszowemu CLS 63 AMG Shooting Brake.

Tak, jak wszystkie modele marki o oznaczeniu "63 AMG" maszynę napędza podwójnie doładowane V8 o pojemności 5,5 litrów, ważące 204 kilogramy. W podstawowej wersji jednostka rozwija 525 KM i 700 Nm, które za opłatą można zwiększyć o kolejne 32 konie mechaniczne i okrągłe 100 niutonometrów. Z dodatkowej mocy będzie korzystała limitowana seria Edition 1, która będzie wyróżniała się także poziomem wykończenia i wyposażenia.

Mercedes-Benz CLS 63 AMG Shooting Brake

W najlepszym przypadku CLS 63 AMG Shooting Brake, którego wykończony drewnem bagażnik po złożeniu tylnej kanapy rośnie do 1550 litrów, będzie rozpędzał się do stu kilometrów na godzinę w zaledwie 4,3 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono tradycyjnie do 250 km/h, a średnie zużycie paliwa w mieszanym cyklu według norm NEDC określono na poziomie 10,1 litrów na sto kilometrów.

Mercedes-Benz CLS 63 AMG Shooting Brake

W standardzie najnowsze kombi Mercedes-Benza wyposażone będzie w 7-stopniową przekładnię AMG Speedshift MCT oraz adaptacyjne zawieszenie AMG Ride Control. Za dopłatą Niemcy oferować będą między innymi węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe o średnicy 360 milimetrów przy każdym z kół i wysokiej klasy sprzęt grający marki Bang & Olufsen o mocy 1200 watów. W salonach sprzedaży samochód znajdzie się w październiku tego roku, wtedy też poznamy jego cenę.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje