Aktualności
01.07.2012

BMW XS Inny niż pozostałe

Ujednolicanie wyglądu wszystkich modeli danej marki to praktyka dzisiaj powszechna. Podejście takie, wprawiające niejednokrotnie w dezorientację postronnego obserwatora, ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Każdego z nich na bardzo różny sposób może zainteresować komputerowy koncept pod tytułem BMW XS.

Wirtualna wizja, odbiegająca daleko stylem od tego, co projektuje obecnie niemiecka marka, to popisowa praca George'a Manolache'a, który zadbał o każdy szczegół swojego projektu. Pojazd plasujący się wielkością gdzieś obok serii X5 oraz X6 miałby być luksusowym SUV'em o napędzie wodorowym, z którym BMW eksperymentuje od dawna.

BMW XS

Manolache nie zagłębia się w szczegóły technicznie swojego auta, które nigdy nie powstanie w rzeczywistości. Zamiast tego skupia się na samej technice wykonania wizji, do stworzenia której używał oprogramowania 3DS Max, V-Ray, ZBrush, Nke, After Effect, Phoshop oraz Illustrator. Kolejne kroki powstawania XS można zobaczyć na dwóch filmach zamieszczonych w serwisie Vimeo: XS Breakdown oraz XS Concept.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje