Aktualności
24.06.2012

Alvis Centenary Spadkobierca

Niecały rok temu do żywych wróciła brytyjska marka Alvis, której ostatnie samochody zbudowano w 1967 roku. Nowy model firmy to ciąg dalszy roadstera sprzed drugiej wojny światowej i na nic bliższego XXI wieku na razie się nie zanosi. Ale nie oznacza to, że nie można o właśnie takim czymś śmiało pomarzyć.

Wizję współczesnego modelu Alvisa w ramach swojej pracy dyplomowej na Uniwersytecie Swansea w Wielkiej Brytanii przygotował Bradley Dyer. Pojazd nazwano Centenary ("setna rocznica") i osadzono w 2019 roku nie z przypadku. Właśnie wtedy Alvis będzie świętował swoje setne urodziny - pierwszy model z inicjatywy T.G. Johna i G.P.H. de Freville powstał w 1919 roku.

Alvis Centenary

Projekt Dyera, który istnieje jedynie na ekranie komputera i jako model w skali, to wyrosły na DNA marki Alvis grand tourer w postaci masywnego coupe. Zgodnie z duchem firmy 4-osobowy pojazd prezentowałby nowoczesne rozwiązania technologiczne: 6-cylindrowego, doładowanego boxera współpracującego z czterema sinikami elektrycznymi oraz regulowany, fotochromatyczny dach.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje