Aktualności
19.06.2012

Citroen DS3 XL Terapia wstrząsowa

Osiem tytułów rajdowego mistrza świata Sebastiena Loeba może przyprawić o zawroty głowy. Dlatego warto odwrócić wzrok w inną stronę, wzorem samego Loeba. Francuski kierowca, który na liście sukcesów ma 2 miejsce w 24-godzinnym Le Mans, pojawi się w amerykańskim X Games i poprowadzi Citroena, jakiego jeszcze nie było.

Specjalnie z okazji X Games w Los Angeles przygotowano rallycrossowego DS3 w specyfikacji XL: X jak "X Games" oraz L jak "Loeb". Z pomysłem wyszedł Red Bull, partner zespołu Citroen Total World Rally Team od 2008 roku, który zadał pytanie jak wyglądałoby starcie Loeba z Travisem Pastraną. Pastrana w X Games bierze udział na wszystkim, co jeździ od blisko 15 lat, podejmując się także karkołomnych wyczynów kaskaderskich.

Citroen DS3 XL

DS3 XL oparto na rajdówce przygotowanej przez Hansen Motorsport, która przeszła serię znaczących modyfikacji. Ta najważniejsza to 2-litrowy, doładowany silnik, z którego wyciśnięto aż 545 koni mechanicznych i 800 niutonometrów. Dzięki niemu maszynka z napędem na wszystkie cztery koła rozpędza się do 100 km/h w czasie zaledwie 2,4 sekund! Przed X Games będzie musiała się także nauczyć latać - amerykański rallycross przewiduje loty na odległość ponad 20 metrów.

Citroen DS3 XL

Loeba do startu w X Games nie trzeba było dwa razy namawiać, zgodził się od razu. W Los Angeles pojawi się kilka dni po czterdziestym drugim Rajdzie Nowej Zelandii, siódmej z trzynastu eliminacji rajdowych mistrzostw świata, który będzie miał miejsce w dniach 22-24 czerwca. W tym roku Loeb wygrał już w czterech rajdach WRC i prowadzi w klasyfikacji generalnej kierowców.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje