Aktualności
17.06.2012

Honda SSM Czas na ruch

Wszystko wskazuje na to, że wraz z nową generacją Mazdy MX-5 oraz bazującej na niej Alfie Romeo nadchodzą łaskawe czasy dla małych roadsterów. Okoliczności takie mogą być dobrą okazją do włączenia się do walki o klienta Hondy, która zakończyła produkcję modelu S2000 prawie trzy lata temu. Oto jedna z wizji jego następcy.

Roadster S2000, który wszedł na rynek w 1999 roku, już cztery lata wcześniej zapowiadał koncept SSM - Sport Study Model. Tak samo swoją wizję, istniejącą jedynie na ekranie komputera i jako model w skali, nazwał Michael McGee. Projekt powstał jesienią ubiegłego roku w ramach warsztatów sponsorowanych przez oddział Honda America w College for Creative Studies w Detroit.

Honda SSM

Wirtualne SSM osadzono gdzieś w okolicach 2020, a linie jego karoserii nakreślono inspirując się między innymi kształtami modeli sterowanych radiowo. Auto ma być lekkie, zwrotne i przeznaczone jedynie dla dwojga. W kwestie jego napędu McGee się nie wgłębia. Honda S2000 w najmocniejszej wersji napędzana była 2-litrowym silnikiem rozwijającym blisko 250 koni mechanicznych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje