Aktualności
12.06.2012

AmoritzGT DoniRosset Złoto i szmaragdy

Do wejścia w szeregi elitarnego klubu producentów najszybszych i najbardziej egzotycznych samochodów tego świata szykuje się brazylijskie AmoritzGT. Niewielka firma z Sao Paolo po kilku latach intensywnych prac oraz mniej lub bardziej udanych prototypach prezentuje swoje pierwsze supercoupe o nazwie DoniRosset.

Historia auta zaczęła się od osoby Williama Denisa Rosset, który chciał uhonorować nim swojego ojca, Donino Rosseta. Rosset spotkał się z Fernando Moritą, właścicielem AmortitzGT, z którym rozpoczął prace nad samochodem na początku 2008 roku. Pierwszy, pozbawiony jeszcze większości szczegółów model w skali 1:1 pokazano przeszło rok temu. Teraz możemy podziwiać auto w całej okazałości.

AmoritzGT DoniRosset

Supercoupe DoniRosset napędzane jest 8,4-litrowym V10 prosto z Vipera, który poddano znaczącym modyfikacjom. Jednostka spala etanol i poganiana jest dwiema turbinami, dzięki czemu rozwija aż 1007 koni mechanicznych. Silnik współpracuje z 6-stopniową, sekwencyjną przekładnią Mendeola, która przekazuje napęd na tylne koła. O osiągach ani masie własnej twórcy pojazdu na razie nie wspominają.

AmoritzGT DoniRosset

Maszyna mierzy sobie 4,7 metry długości i blisko 2 metry szerokości, a w środu mieści trzy osoby. Wzorem McLarena F1 kierowca siedzi w pozycji centralnej, a po jego bokach znajdują się dwaj pasażerowie. AmoritzGT DoniRosset miał być autem jedynym w swoim rodzaju z podpisem Rosseta z 24-karatowego złota i ozdobą w postaci dwóch szmaragdów w kolorach flagi Brazylii. Rzeczywistość zweryfikowała szybko te plany - Brazylijczycy doprowadzając swój projekt do końca myślą już o budowie 50 egzemplarzy w cenie 1 miliona dolarów każdy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje