Aktualności
09.06.2012

Toyota TMG EV P002 Szczytny cel

Od pobicia rekordu okrążenia północnej pętli Nürburgringu w kategorii samochodu elektrycznego przez maszynę niemieckiego, sportowego oddziału Toyoty minęło już ponad 9 miesięcy. Zespół Toyota Motorsport GmbH od tego czasu nie próżnował, nie tylko jeśli chodzi o przygotowania do Le Mans. Oto elektryczna maszynka TMG numer dwa.

EV P002, tak samo jak poprzednik, bazuje na samochodzie marki Radical, którego podwozie do napędu elektrycznego przystosowała niemiecka firma e-Wolf. Pojazd korzysta z dwóch silników elektrycznych, które dają razem 476 koni mechanicznych i aż 900 niutonometrów. Auto czerpiące energię z paczki litowo-ceramicznych baterii o pojemności 42 kWh może rozpędzić się do okolic 240 km/h, ale o wiele ważniejsze są oczywiście piorunujące zdolności przyspieszenia.

Toyota TMG EV P002

Nowy pojazd ma już za sobą udaną, 3-dniową sesję testową na torze Paul Ricard, ale z wizytą na Nordschleife jego twórcy na razie się wstrzymują. Priorytetem EV P002 jest start ósmego lipca w tegorocznym Pikes Peak International Hill Climb. Auto w ramach projektu prowadzonego przez japońskie RK1 poprowadzi Fumio Nutahara, wielokrotny, rajdowy mistrz Japonii, który w latach 1999-2010 udzielał się także w serii WRC, ale bez powodzenia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje