Aktualności
06.06.2012

Underground Racing Aventador Twin Turbo

Amerykańskie Underground Racing, mające za sobą kilka lat doświadczeń z montowaniem turbin w modelach Gallardo i Murcielago, zabrało się za najnowsze Lamborghini. Firma i tym razem nie zawiodła swoich miłośników i w komorę silnikową 700-konnego Aventadora wcisnęła bez najmniejszego śladu skrępowania dwie turbiny.

Przygodę z LP700-4 zakład Underground Racing zaczyna w porównaniu do poprzednich maszyn, rozwijających blisko 2000 koni mechanicznych, dość skromnie. Konkretnych parametrów technicznych ze względu na nieuczciwą konkurencję firma niestety nie zdradza, ale nakreślając obraz całej sytuacji wspomina o co najmniej 1200 KM. Jednocześnie przyznaje, że Włosi bardzo starali się utrudnić im zadanie instalacji układu doładowania, ale ostatecznie Aventador musiał skapitulować.

Underground Racing Aventador Twin Turbo

Parametry silnika pozostają tajemnicą, ale nie osiągi samego samochodu. Underground Racing już teraz szczyci się próbami na zwykłych drogach i fabrycznym ogumieniu. Pierwsza z nich to sprint od zera do 60 mil na godzinę, czyli 96,6 km/h. Wynik to zaledwie 2,2 sekundy! Underground Racing pracuje już nad kolejnym stadium Aventador, w którym byk z Sant'Agata ma dysponować mocą przeszło 1500 koni mechanicznych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje